Поширені симптоми виразкової хвороби

11 Травня 2023

Розповідає лікар-гастроентеролог, Возний Роман Степанович.

Виразкова хвороба –  це хронічне рецидивуюче захворювання, основною ознакою якого є утворення дефекту (виразки) в стінці шлунку і/або дванадцятипалої кишки.

Розповсюдженість виразкової хвороби серед дорослого населення складає в різних країнах від 5 до 15%.

Виразки дванадцятипалої кишки зустрічаються частіше, ніж виразки шлунку.

Ведучим симптомом загострення виразкової хвороби є біль в верхніх відділах живота з можливою іррадіацією в ліву половину грудної клітки, грудний або поперековий відділ хребта. «Ранній» біль, що з’являється відразу після їжі є характерним для виразок шлунку. Біль через 90 – 120 хв. після їжі, «голодний» та «нічний» біль характерний для виразки дванадцятипалої кишки.

По характеру біль може бути тупим, пекучим, ниючим, переймоподібним, різким та супроводжуватися блювотою, що приносить полегшення.

Диспептичний синдром у вигляді печії, відрижки, нудоти, блювоти, закрепи прийнято відносити до основних проявів захворювання. Слід пам’ятати, що клінічні прояви хвороби змінюються при ускладненнях.

Треба мати на увазі, що в деяких випадках може бути безсимптомний перебіг.

Для перфорації виразки характерними є поява раптового «кинджального» болю в животі. При деяких ускладненнях біль після прийому їжі не зменшується, а підсилюється, виникає нудота з блювотою, при цьому біль набуває оперізуючого характеру. При шлунковій кровотечі інтенсивність болю може зменшуватися, а на перший план виступають інші симптоми.

Своєчасне звернення за медичної допомогою зможе попередити  виникнення ускладнень та сприяти швидшому одужанню.

 

Ваша Поліклініка

В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту