Масаж є відмінним засобом відновлення після травм, поліпшення здоров’я хребта, добре допомагає при незначних розладах нервової системи і хронічної втоми. Він може бути прекрасною профілактикою виникнення різних недуг, самостійним методом лікування або додатковим засобом при основній терапії багатьох захворювань.
Масаж позитивно впливає на м’язи, зміцнює зв’язки та суглоби, усуває больові відчуття. А також посилює імунну систему та покращує психоемоційний стан людини.
Розрізняють гігієнічний, пластичний, лікувальний. Може бути проведений за допомогою апаратури або в ручну; поєднання цих двох методів масажу, називається комбінованим. Основні прийоми: апаратний масаж за допомогою різних апаратів: вібромасаж, гідромасаж, вакуум. Буває загальної та локальної дії.
Лікувальний масаж корисний і здоровій людині, оскільки допомагає підтримувати нормальну діяльність всього організму. Масаж прискорює обмінні процеси, що допомагає зняти фізичну втому, головний біль, стрес, покращити сон, підвищити працездатність, нормалізувати статеву функцію, покращити стан опорно-рухового апарату.
Масаж – популярна лікувальна процедура. Її проводять в клініках і на дому, в санаторіях, на курортах і навіть на міських пляжах. Проте, як і всі медичні процедури, масаж має свої протипоказання.
Протипоказання до масажу
Абсолютні протипоказання до масажу:
злоякісні пухлини;
хвороби крові;
психічні розлади з пошкодженням психіки;
аневризма серця або периферичних судин і аорти;
цинга;
туберкульоз в активній формі;
гангрена;
СНІД;
тромбоз судин;
запальний процес кісткового мозку;
венеричні хвороби.
Суворі протипоказання до масажу
Цей список протипоказань повністю виключає проведення масажу: навіть при наявності всього одного захворювання – процедура проводитися не може.
Тимчасові протипоказання до масажу
Дані протипоказання часто пов’язані з хворобою або загальним станом пацієнта, які є тимчасовою перешкодою для проведення масажу. Як тільки людина видужає – масаж можна проводити знову.
Зони, які не можна масажувати
У деяких випадках масаж неможливий лише на окремих ділянках тіла. В такому випадку масажист обговорює цей момент з клієнтом, після чого уникає таких ділянок під час масажу:
Який лікар видає направлення на масаж?
Список протипоказань, який ми перерахували вище, підтверджує – “самостійно” призначати собі масаж не варто. Видати направлення на таку процедуру може сімейний лікар – після того як збере анамнез і вислухає скарги пацієнта.
Ваша Поліклініка