Дифтерія. Основні клінічні симптоми. Профілактика.

4 Серпня 2022

Дифтерія-це гостре інфекційне захворювання, спричинене дифтерійною паличкою –корінебактерією ,характеризується проявами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової системи та локальним запаленням з утворенням фібринозних плівок на слизових ротоглотки, гортані ,носа,вуха,ока.

Дифтерія-типова повітряно-краплинна інфекція ,але в зв’язку зі стійкістю збудника буває і контактна передача інфекції.

Інкубаційний період від 2-10 днів. Найчастіше спостерігається дифтерія ротоглотки,гортані,носа,бувають комбіновані форми.

Клінічні прояви залежать від важкості процесу,локалізації і поширеності запального процесу.Основні симптоми хвороби:млявість,нездужання,сонливість,зниження апетиту,підвищення температури до 38-39,незначний біль при ковтані,блідість шкіри,осиплість голосу,тахікардія.

Характерним є наліт сірого кольору на мигдалинах,який важко знімається .Існує ризик аспірації відірваних фібринозних плівок і асфіксії.При дифтерії гортані фібринозні плівки і набряк слизової оболонки спричиняють звуження дихальних шляхів.При цьому буде захриплість,афонія ,»гавкаючий кашель»,задишка.

Єдиним методом профілактики є щеплення.

Згідно календаря щеплень проводиться:

Вакцинація: 2міс., 4міс., 6 місяців

Ревакцинація: 18міс.,друга ревакцинація -6 років.

Наступні ревакцинації :кожні 10 років (16р.,26р.,36р.,і т.д)

Методом щеплення є створення антитоксичного імунітету, наявність якого ліквідує небезпеку розвитку важких форм дифтерії та допомагає зменшити захворюваність.

В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту