Прототипом нинішньої Дрогобицької міської поліклініки для надання амбулаторної допомоги можна вважати, послужили, так звані ”каси хворих”, що працювали на засадах страхової медицини Дрогобиччини при Австро-Угорщині та Польщі.

Новозбудований корпус Дрогобицької міської поліклініки ( вул. Січових Стрільців, 22). 2006 р.

Найдавніші відомості про “касу хворих” знаходимо в “Календарі  Дрогобицького тижневика” на 1913 рік, де вказано, що цей амбулаторно-поліклінічний заклад обслуговує застрахованих трудівників промислових підприємств Дрогобича і Борислава та їх рідних. Він розміщувався у двоповерховому, гарного архітектурного стилю будинку на тодішній вулиці Сольній, 2, що пізніше називалася вул. Р. Яроша, при радянській владі – вул. Жовтнева, а тепер – вул. Січових Стрільців, 22.

У вересні 1939 року, із встановленням у Дрогобичі радянського режиму, “касу хворих” перейменовано на поліклініку обласного рівня, яка проводила амбулаторне лікування усіх хворих області і Дрогобича, позаяк виконувала рівночасно функції обласної і міської поліклінік (від того часу на території Західної України страхова медицина перестала функціонувати).

Під час радянської окупації лікування в поліклініці було безкоштовним, а при німецькій окупації у 1941 році від плати за медичні послуги звільнялися тільки особи, котрі працювали на підприємствах, члени їхніх сімей, безробітні і потерпілі від більшовицького режиму. На такі пільги міська управа видавала спеціальні посвідчення.

Будинок колишньої “каси хворих”, а тепер – міської поліклініки ( вул. Січових Стрільців 22) 2006 р.

На початку серпня 1944 року, тобто після переміщення лінії німецько-радянського фронту на захід і відновлення в Дрогобичі радянського режиму почали працювати різні служби поліклініки, число яких поступово збільшувалось. Спочатку їх було 9: терапевтична, хірургічна, стоматологічна, інфекційна, офтальмологічна, урологічна, отоларингологічна, психоневрологічна та рентгенологічна.

До серпня 1959 року поліклініка виконувала функції обласного і міського медичного закладу, забезпечувала денний прийом до 800 пацієнтів

Протягом 1950-2014 років у Дрогобичі відбулася  кількаразова реструктуризація різних підрозділів медслужби міста. Щодо поліклініки – її то приєднували до лікарні по обслуговуванню дорослого населення, а дитяче населення  до дитячої лікарні, то знову робили самостійною структурою.

У 60-х роках стало дужче відчутним те, що поліклінічне приміщення замале для нормального функціонування амбулаторної служби Дрогобича і регіону. Постало питання побудови в Дрогобичі нової великої поліклініки, або розширення колишньої шляхом добудови. Річ у тім, що збільшилося населення Дрогобича – у зв’язку  зі значним розвитком промисловості (у місті вже було понад 10 потужних підприємств: нафтопереробний комплекс, долотний, машинобудівний, автокрановий, дослідний та інші заводи) і розвитком сільськогосподарського виробництва у Дрогобицькому районі (сільськогосподарські кооперативи, птахофабрики).

В 1971 році почато добудову поліклінічного будинку на тодішній вулиці Жовтневій (тепер вул. Січових Стрільців, 22). А вже в 1973 році новозбудований окремий чотирьох-поверховий корпус, був зданий до експлуатації. Він успішно функціонує і досі.

У 1991р. у зв’язку з реорганізацією лікарняної мережі лікарняних закладів м. Дрогобича утворили окрему Дрогобицьку центральну міську поліклініку. А в 2001 році Дрогобицька центральна міська поліклініка перереєстрована на Дрогобицька міська поліклініка згідно рішення Дрогобицької міської ради за №70 від 26.02.2001р.

Згідно рішення міської ради №329 від 18.08.2016р. Дрогобицька міська поліклініка реорганізована шляхом перетворення в Комунальне некомерційне підприємство “Дрогобицька міська поліклініка” Дрогобицької міської ради.

На даний час медперсоналом комунального некомерційного підприємства “Дрогобицька міська поліклініка” Дрогобицької міської ради надається первинна і вторинна медична допомога населенню.

Одним з найбільш перспективних напрямків удосконалення системи охорони здоров’я населення України є становлення і розвиток сімейної медицини, а пріоритетом в удосконаленні розвитку лікувально-профілактичної допомоги є якість і доступність первинної медичної допомоги населенню.

Первинна медична допомога подається переважно лікарями загальної практики – сімейними лікарями.

Сімейне відділення №1 (на той час родинної медицини) було утворено в 1992 році. На теперішній час медична допомога охоплює 4 сімейні відділення (загальної практики – сімейної медицини), а саме:

  • Сімейне відділення №1 (вул.А.Шептицького,7);
  • Сімейне відділення №2 (вул. Січових Стрільців, 22);
  • Сімейне відділення №3 (вул. Січових Стрільців, 22);
  • Сімейне відділення №4 (вул. П. Орлика, 9)

Вторинна (спеціалізована) медична допомога надається такими відділеннями (кабінетами) поліклініки :

  • Відділення амбулаторної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги дорослим та дітям терапевтичного профілю;
  • Відділення амбулаторної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги дорослим та дітям хірургічного профілю;
  • Діагностичне відділення;
  • Лабораторне відділення;
  • Психоневрологічне та наркологічне відділення;
  • Госпрозрахункове відділення;
  • Денний стаціонар.

Немалу лепту в розвиток медицини Дрогобиччини зробили наступні головні лікарі (згадуємо післявоєнні роки):

  • з 1945-1950 рр. на посаду головного лікаря був призначений Микола Настич;
  • з 1950-1964 рр. головним лікарем був Микола Вострєнков.
  • з 1964-1984 рр. головним лікарем була призначена Віра Мочульська;
  • з 1984-1992 рр. головним лікарем був призначений Йосип Свіжинський;
  • з 1992-2017 рр. головним лікарем був призначений Михайло Бігун;
  • з 2017-2018 рр. головним лікарем був призначений Лев Наум’як;
  • з 2018 року по теперешній час  Гончаренко Юлія Василівна.

   Центральне відділення

   Сімейне відділення № 1

   Сімейне відділення № 4

   Психоневрологічне відділення

 

В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту