Дифтерія – спалах у Львівській області у вересні (7 чол.). Діагностика і профілактика.

6 Жовтня 2022

У Львівській області зафіксовано спалах дифтерії. В одному з дитячих будинків –інтернатів,де на утриманні паребувають люди з інвалідністю з дитинства ,захворювання виявили одразу в кількох вихованців. Під час проведення планового профілактичного обстеження в закладі виявили сім випадків на дифтерію. Усіх пацієнтів ушпиталили до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні. Одразу було екстрено вакциновано понад 100 дітей та дорослих цього закладу для недопущення подальшого поширення інфекції.

Дифтерія-це гостре інфекційне захворювання яке передається  повітряно-крапельним шляхом. ,але в зв’язку зі стійкістю збудника буває і контактна передача інфекції. Найчастіше спостерігається дифтерія ротоглотки,гортані,носа,бувають комбіновані форми.

Клінічні прояви залежать від важкості процесу, локалізації і поширеності запального процесу.

Характерним є наліт сірого кольору на мигдалинах,який важко знімаєтьсята поверхня слизової кровить. Існує ризик аспірації відірваних фібринозних плівок і асфіксії. При дифтерії гортані фібринозні плівки і набряк слизової оболонки спричиняють звуження дихальних шляхів. При цьому буде захриплість,афонія ,”гавкаючий кашель”,задишка.

Підставою для діагностики є клінічна картина. При підозрі на дифтерію необхідно негайно провести бактеріологічне дослідження  бактеріоскопія нативного матеріалу з фібринозних плівок; бактеріологічний метод (посів на середовище Леффлера), тест на токсигенність.Дифтерія загрожує ураженням серцево-судинної та нервової системи,а також нирок. У 20%випадків може мати летальні наслідки.

Єдиним методом профілактики є вакцинація.

Згідно календаря щеплень проводиться:

Вакцинація: 2 міс., 4 міс.,6 місяців.

Ревакцинація: 18 міс.,друга ревакцинація -6 років.

Наступні ревакцинації :кожні 10 років( 16р.,26р.,36р.,і т.д)

Методом щеплення є створення антитоксичного імунітету, наявність якого ліквідує небезпеку розвитку важких форм дифтерії та допомагає зменшити захворюваність.

Ваша Поліклініка

В ПАРНЕРСТВІ З