Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Як розпізнати? Рекомендації.

27 Липня 2022

 

Що таке ПТСР?

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) є психічним розладом, який розвивається у деяких людей після того, як вони пережили або стали свідками травматичних подій. ПТСР є проблемою тривоги, яка розвивається після надзвичайно травматичних подій, таких як війна, злочин, нещасний випадок або стихійне лихо. Люди  ПТСР не можуть пережити цю подію через нав’язливі спогади та кошмари, які настільки інтенсивні, що їхнє звичне життя порушується.

Травматичні події становлять значну фізичну, емоційну або психологічну загрозу для потерпілого або близьких йому людей і є приголомшливими, шокуючими або небезпечними. Посттравматичний стресовий синдром може розвинутися після серйозних аварій, стихійних лих, терактів і бойових дій, також може бути результатом домашнього насильства, пограбування та інших страшних або небезпечних подій.

Як розпізнати?

Поширені симптоми посттравматичного  стресового розладу включають: небажані повторювані спогади, уникнення людей або подій, які нагадують про травму, негативні емоції та відчуття занепокоєння і хвилювання, відчуття суму, злості, відчуття постійної небезпеки.  Після травми нормально мати нав’язливі спогади про подію, мати проблеми з концентрацією реакції. У більшості випадків ці реакції зникають протягом місяця, але якщо цього не відбувається, вони стають клінічними симптомами і можуть відповідати критеріям діагностики ПТСР.

ПТСР може варіюватися від відносно легкого до повністю виснажливого. Цей стан може руйнувати ваші стосунки, спричинити проблеми на роботі або викликати у вас відчуття тривоги, депресії, гніву та ізоляції. Гарна новина полягає в тому, що ПТСР піддається лікуванню, завдяки чому люди з симптомами посттравматичного стресового розладу можуть навчитися справлятися з ними.

Важливо пам’ятати, що не у всіх, хто переживає небезпечну подію, розвивається ПТСР. Насправді, у більшості людей цей розлад не розвивається.

Деякі фактори, що можуть сприяти відновленню після травми, включають:

  • Пошук підтримки від друзів та сім’ї
  • Пошук групової підтримки після травматичної події
  • Наявність позитивної стратегії подолання ситуації
  • Здатність діяти та ефективно реагувати, незважаючи на страх

Рекомендації

Звернення за допомогою при ПТСР – це важливе рішення, яке може покращити ваше самопочуття та якість життя. У разі виникнення симптомів ПТСР, треба за будь-якої можливості звернутися по допомогу до психіатра та фахівця із психічного здоров’я.  Лікування може бути як медикаментозне, так і психотерапевтичне.

Психоневрологічне відділення КНП Дрогобицька міська поліклініка ДМР надає психологічну та психіатричну допомогу населенню за адресою вул. Січових Стрільців,20.  Прийом лікарів відбувається згідно графіку по попередньому запису. Психолог приймає за адресою вул. П.Орлика,9 – згідно графіку.

В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту