Правець.Клінічні симптоми.Профілактика.

19 Липня 2022

 

Правець-гостре інфекційне захворювання, яке спричиняється правцевою спорою, що проникає в організм через пошкоджену шкіру або слизові покриви людини. Симптоми правця можуть проявлятися з 1- го  дня після травми до 4 тижнів. Чим коротший інкубаційний період- тим важчий перебіг правця!

Симптоми правця:

-спазми м’язів обличчя, зокрема-стиснення щелеп, витріщання очей;

-м’язові спазми-часто в шлунку;

-судоми м’язів спини, болісна напруга у всьому тілі;

-проблеми з ковтанням, ускладнення дихання;

-головний біль;

-лихоманка та надмірне потовиділення;

-зміна артеріального тиску та прискорене серцебиття;

-ламкість кісток

Внаслідок правця може виникнути закупорка головної або однієї з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові, що потрапив з інших частин тіла через кровообіг (емболія легеневої артерії), пневмонія, легенева інфекція.

Слід мати на увазі , що небезпечними є не тільки значні поранення, але й малопомітні пошкодження:

садна, скалки, подряпини, з приводу яких люди не  звертаються за медичною допомогою. Тому усім людям необхідно знати, що єдиним надійним захистом від правця є вакцинація. Планові щеплення проти правця роблять усім дітям з 2хмісячного віку до 16 років, а потім у дорослому віці кожні 10 років. Профілактика правця полягає також у відповідній хірургічній обробці ран, тому необхідно, щоб навіть при найменших травмах потерпілі якнайшвидше зверталися за медичною допомогою до  хірургів-травматологів та сімейних лікарів.

В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту