Проблемні питання медичної реформи. Чи можна викликати лікаря на дім?

27 Жовтня 2022

Раніше пацієнт та лікар спілкувались через реєстратуру та стрічку в журналі. Пацієнт не мав доступу до лікаря, він повинен був записатися у реєстратурі про потребу виклика лікаря додому. Домовитись про такий візит, без запису в журналі, лікар з пацієнтом не могли.

Кожен пацієнт повинен розуміти, що коли лікар іде до нього додому, він не допомагає щонайменше трьом іншим пацієнтам. Пацієнт та лікар будуть разом приймати рішення про необхідність візиту додому“, – пояснює МОЗ.

У Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженому МОЗ зазначається, що первинна медична допомога надається під час особистого прийому пацієнта в медичному закладі.

Лікар може виїхати до пацієнта додому, якщо вирішить, що це доцільно, але не зобов’язаний це робити лише тому, що пацієнту далеко їхати чи він не має коштів на проїзд.

Водночас, лікар може прийняти рішення надати таку допомогу дистанційно за допомогою засобів зв’язку, але відповідно до режиму роботи закладу, в якому він працює або запросити пацієнта в амбулаторія. Також потрібно враховувати, що у години прийому пацієнтів сімейний лікар не зможе відповідати на дзвінки та повідомлення.

У невідкладному стані слід дзвонити не сімейному лікарю, а на 103.

 

Ваша Поліклініка

В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту