Проведеня акції “Дні профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків” у КНП “ДМП” ДМР

15 Листопада 2019

РАК – ЦЕ НЕ ВИРОК !

Пересічний чоловік звертає менше уваги на своє здоров’я, ніж жінка. Порівняно із жінками чоловіки частіше вживають алкоголь та палять, приймають ризиковані рішення. Не відвідують лікаря для чергових медичних оглядів. Чоловіки піддані захворюванням, котрі можуть вразити будь-кого ,-серцеві, інсульти, рак, депресія, але вони також стикаються із суто чоловічими хворобами, таким як рак простати чи яєчок, доброякісна гіперплазія простати та іншими…

У Львівській області з 15.11.2019-29.11.2019 р. проводиться акція «Дні профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків». Про онкологічні хвороби, які підстерігають чоловіків розповідає позаштатний міський уролог Костецька Оксана Володимирівна.

Турбота про власне здоров’я властива цивілізованій людині, а з віком – це стає ще більш актуальним. Як висловився відомий вчений: « Старість лише підштовхує людину до прірви, куди її скидає хвороба». Однак, раннє виявлення недуги з сучасними можливостями і лікуванням дозволяють істотно продовжити життя, зберегти працездатність, а нерідко домогтися повного вилікування.

Рак передміхурової залози одне з найрозповсюджених злоякісних захворювань. Рак цього органу зустрічається у чоловіків після 40 років. Раніше це захворювання спостерігалося лише у чоловіків – старше за 60 років. Дослідження засвідчили, що 30% чоловіків, кому за 40 – мають ознаки, так званого, латентного перебігу, чи прихованого раку передміхурової залози,  що залишається не виявленим впродовж усього життя пацієнта. Варто зауважити, що такий рак може не викликати жодних скарг.

Сумні цифри медичної статистики вказують на постійний ріст захворюваності  раком простати. Це захворювання випереджає рак легенів, та рак прямої кишки. У 2018 році вперше діагностовано в Україні рак простатичної залози в   7,5 тисяч чоловіків   , це приблизно  36 осіб на 100 тисяч населення. У Львівській області за 2018 р. виявлено 537 первинних (свіжих) випадків раку простатичної залози.

Які симптоми раку простати ?

Рак простати підкрадається непомітно  й у початковій стадії  не супроводжується ніякими розладами функцій сечовипускання. Пізніше з’являється низка симптомів таких як часте і утруднене сечовипускання, особливо в нічний час, біль у промежині, кістках тазу, хребті. Схожі симптоми спостерігаються і при аденомі простатичної залози чи її запаленні (простатиті), тому діагноз можна встановити лише при допомозі спеціального обстеження урологом,  що включає :  лікарський огляд УЗД, лабораторні обстеження PSA, мікроскопічне дослідження тканин простати.

 Чи  означає це, що боротьба з  пухлиною не має сенсу?

У жодному разі! Рак простати став першою в історії медицини злоякісною пухлиною, для якої було знайдено ефективне, хоча і не радикальне медикаментозне лікування. Якщо Вам за 40  , щорічні  візити до уролога повинні стати звичними. Навіть звичайний огляд методом пальпації дозволяє виявити зміни. Якщо діагноз підтвердився не слід панікувати. Лікар призначить відповідне лікування. Рак – це не вирок.

Де можна пройти обстеження під час днів профілактики?

У кожній медичній установі, а також у Дрогобицькій міській поліклініці у 313, 114 та 228 кабінетах.

Костецька Оксана Володимирівна, міський позаштатний уролог

В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту