Профілактика гіпертонічної хвороби та серцево-судинних захворювань. Обов’язкові методи обстеження у осіб з групи ризику

19 Травня 2022

 

Серцево-судинні захворювання є основною причиною зниження тривалості та якості життя у всьому світі. Вони поступово “молодшають” і виявляються навіть у підлітків.

Ураження судин атеросклерозом призводить до розвитку ІХС і роками має безсимптомний перебіг. Частими ускладненнями його інфаркти та інсульти, що виникають у осіб працездатного віку.

 

Фактори, що обумовлюють розвиток ССЗ та ГХ

Тютюнокуріння

Підвищений рівень холестерину в крові

Низький рівень фізичної активності

Ожиріння

Цукровий діабет

Психологічний стрес

Обтяжена спадковість

 

Як попередити розвиток ССЗ та ГХ

Слідкуйте за рівнем артеріального тиску. Пам’ятайте, що гіпертонічна хвороба часто безсимптомна. Якщо ваш тиск перевищує 140/90, зверніться до лікаря. Ліки від тиску доведеться приймати щодня.

Регулярно контролюйте рівень загального холестерину у крові. Його рівень має становити не більше 5,0ммоль/л.

Дотримуйтесь засад здорового харчування та будьте фізично активні впродовж всього життя.

Відмовтесь від тютюнокуріння

З метою ранньої діагностики цукрового діабету рекомендується щорічний контроль рівня глюкози у крові-не більше 6,0ммоль/л.

Слідкуйте за масою тіла. Ожиріння, коли збільшується обсяг талії сприяє розвитку гіпертонії, діабету, атеросклерозу та ІХС. Обсяг талії 94 см у чоловіків і 80 см є пороговими, при яких небажано подальше збільшення маси тіла.

Уникайте стресів, знайдіть час для відпочинку, прогулянок, восьмигодинного сну, спілкування з близькими. Якщо з’явився пригнічений настрій, роздратованість, порушення сну та апетиту, які тривають більше двох тижнів, зверніться до лікаря за кваліфікованою допомогою.

Обмежте вживання алкоголю.

 

 

Важливість профоглядів у вашого сімейного лікаря

Лікар виявить фактори ризику та визначить заходи для їх корекції. У відповідності до сучасних рекомендацій профілактику ССЗ потрібно починати якомога раніше. Турбуйтесь про здоров’я та будьте здорові.

 

 

В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту