Профілактика раку молочної залози на первинці

9 Червня 2022

Рак молочної залози – це захворювання, в результаті якого з мутованих клітин молочної залози утворюється злоякісна пухлина. Приблизно в 40% випадків рак молочної залози виявляють на пізніх стадіях, що пов’язано з особливостями захворювання. Коли пухлина тільки починає розвиватися і досягає в розмірах не більше 1-2 см, на самопочутті жінки це ніяк не відображається і новоутворення може залишитись непоміченим. Крім того, необхідність регулярного проходження обстежень усвідомлюють далеко не всі, що є основною причиною несвоєчасного виявлення хвороби.

Фактори ризику:

-підтверджена мутація BRCA-1 або BRCA-2;

-обтяжений спадковий анамнез;

-пізнє перше дітонародження (30 років і старші);

-безпліддя;

-пізня менопауза (55 років і старші);

-тривала гормонозамісна терапія менопаузи;

-постменопаузальне ожиріння;

-уживання алкоголю;

-куріння.

До групи ризику належить вікова група 50-69р. За наявності факторів ризику – 40р.

Основним методом обстеження молочних залоз з приводу раку є мамографія. Обстеження проводять в КНП «Дрогобицька міська лікарня 3» ДМР. Електронне скерування пацієнти можуть отримати,звернувшись до свого сімейного лікаря. Рекомендовано проходити дане обстеження кожні 2 роки.

При виявленні захворювання на ранніх стадіях, 95% жінок одужують. Тому важливо бути уважною до свого самопочуття та будь-яких змін власного тіла.

Самообстеження молочних залоз — це регулярне обстеження грудей на наявність змін. Воно повинно проводитися щомісяця після завершення менструації від 5 до 12 дня менструального циклу. Бажано — щомісяця в один і той самий день циклу, наприклад, на 7 день.

 

В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту