Сезонні алергії і як з ними боротися.

22 Вересня 2022

Сезонна алергія («поліноз» віл латинського слова «pollinis» — «пилок») – одне з найпоширеніших захворювань алергічної природи, зумовлене розвитком місцевої алергічної реакції у відповідь на пряму дію пилкових алергенів. Хворобі властива сувора сезонність щодо появи симптомів, запальний процес, залучаються слизова оболонка порожнини носа, кон’юнктива очей. Значно рідше хворобою уражаються слизові оболонки вушної порожнини та горло. Сезонний (алергічний) риніт є фактором, що сприяє розвитку бронхіальної астми. Поширеність його досить висока ≈26% серед алергічних хвороб в цілому.

Етіологія.

Поліноз класичне а1 захворювання. Визначається генетичними чинниками і факторами довкілля. Ініціатором запуску алергічної реакції при полінозі є надзвичайно дрібний пилок (0.02-0.04 мм) вітрозапильних рослин (трав, бур’янів, дерев). У зв’язку з цим пік захворюваності суворо збігається з періодами цвітіння причинних рослин. Може тривати від квітня до листопада.

Чутливість до пилку рослин обумовлюється спадковою схильністю до алергії, зниженою активністю захисного миготливого епітелію і інзальною гіперреактивністю. Тому, вступаючи в первинний контакт зі слизовою оболонкою носової порожнини, пилок призводить до утворення в її клітинах специфічних речовин, які запускають каскад запальних реакцій при повторному попаданні частинок пилку.

Прояви полінозу – це алергічний риніт, алергічний кон’юнктивіт, бронхіальна астма,  кропив`янка, набряк Квінке, атопічний дерматит.

Діагностика проводиться на основі клінічної картини, анамнестичних даних, алергологічних обстежень.

Лікування.

Найважливішими умовами ефективного лікування є обмеження його контакту з пилковими та перехресними харчовими та лікарськими алергенами.

З цією метою слід дотримуватись певних гігієнічних заходів у період цвітіння причинних рослин: щоденне вологе прибирання у приміщення, завішування вікон та дверей вологими простирадлами, які затримують пилок, ретельна особиста гігієна після кожної прогулянки. Варто уникати харчових продуктів, здатних спровокувати алергію, а також препаратів із лікарських рослин.

         Лікування призначає лікар – не займайтеся самолікуванням.

         Будьте здорові!

 

Ваша Поліклініка

В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту