УЗД сечовидільної системи. Особливості підготовки і проведення дослідження.

18 Жовтня 2022

Підготовка до ультразвукового дослідження сечовидільної системи

 Ультразвукове дослідження сечовидільної системи – один з обов’язкових елементів діагностики урологічних захворювань. Дослідження включає в себе УЗД сечового міхура, сечоводів і нирок, тобто органів, які продукують і виводять сечу. Саме в них виникає більшість новоутворень, каменів, кіст, стриктур, що викликають гострі порушення відтоку сечі.

Показаннями до УЗД сечовивідної системи є:

– часте сечовипускання;

– гостра затримка сечі;

– наявність крові в сечі або зміна показників аналізів;

– інфекції та запалення;

– симптоми ниркової кольки;

– підозра на наявність пухлинних новоутворень;

– травматичні ушкодження;

– біль в області попереку;

– профілактичний огляд і багато іншого.

Що дозволяє «побачити» УЗД сечовидільної системи:

– розміри сечового міхура і нирок, а також діаметр сечоводів;

– камені і новоутворення;

– в якому стані знаходяться стінки сечового міхура;

– наявність в сечовому міхурі залишкової сечі після сечовипускання;

– структуру і товщину ниркової тканини;

– аномалії розвитку внутрішніх органів;

– контролювати динаміку ходу лікування та багато ін.

Ультразвукове дослідження може бути комплексним, а може фокусуватися на оцінці стану окремих органів.

Комплексне УЗД сечовидільної системи вимагає від пацієнта певної підготовки. Важливо пам’ятати, що УЗД сечовидільної системи відбувається в два етапи. Спочатку збирається інформація при наповненому сечовому міхурі, а потім – при спорожненому. Отже, необхідно підготуватися до дослідження: за 2-3 години до процедури утриматися від сечовипускання, а за годину до дослідження – випити літр негазованої води.

Також за 2-3 для до обстеження рекомендують виключити з раціону бобові, газовані напої, чорний хліб, молочні та інші продукти, що викликають газоутворення. Скупчені в кишечнику гази можуть перешкодити фахівцеві добре розглянути нирки і наднирники. В окремих випадках пацієнтам рекомендують напередодні обстеження приймати сорбенти або препарати, що знижують газоутворення в кишечнику.

Під час дослідження пацієнт лежить на кушетці в положенні на животі або на боці, а фахівець водить датчиком в області попереку. Періодично за вказівкою лікаря необхідно робити глибокі вдихи-видихи. Попередньо шкіру в місцях обстеження змащують прозорим гелем для поліпшення взаємодії датчика з поверхнею і збільшення провідності ультразвукових хвиль. Ультразвукові хвилі перетворюються в зображення на моніторі. Спеціаліст вивчає отриману картинку, робить необхідні виміри, і на основі отриманої інформації пише висновок, який видається пацієнту.

 

Ваша Поліклініка

В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту