УЗД ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ-ЦЕ МЕТОД ОБСТЕЖЕННЯ ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ ЗА ДОПОМОГОЮ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ХВИЛЬ, ЯКИЙ ПРАКТИЧНО НЕ МАЄ ПРОТИПОКАЗАНЬ.
ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПОСЛУГИ НЕОБХІДНО ОТРИМАТИ ЕЛЕКТРОННЕ СКЕРУВАННЯ ВІД СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ, АБО ВУЗЬКОГО СПЕЦІАЛІСТА, В ЯКОГО ПАЦІЄНТ ПРОХОДИТЬ ЛІКУВАННЯ ЧИ ОБСТЕЖЕННЯ, А ТАКОЖ НЕОБХІДНО ЗАПИСАТИСЬ В РЕЄСТРАТУРІ ПРИ ПЛАНОВОМУ ОБСТЕЖЕННІ, А ПРИ ТЕРМІНОВОМУ ОТРИМАТИ ІНФОРМАЦІЮ ВІД ЛІКУЮЧОГО ЛІКАРЯ ЩОДО ТЕРМІНУ ОБСТЕЖЕННЯ.
ПІДГОТОВКА ДО УЗД ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ ПРИ ПЛАНОВОМУ ОБСТЕЖЕННІ:
ОСТАННІЙ ПРИЙОМ ЇЖІ ЗА 6 ГОД. ДО ОБСТЕЖЕННЯ
Загальні правила підготовки
Підготовка до УЗД черевної порожнини починається за 1 день до процедури. Мета цього – максимально знизити рівень газоутворення і забезпечити найкращу видимість під час маніпуляції.
Очищаємо кишечник
Бульбашки газу в кишечнику роблять УЗД черевної порожнини менш інформативним, тому за 3 дні починається підготовка шлунково-кишкового тракту:
прийом вітрогонних препаратів – «Еспумізан»; якщо ви страждаєте запорами, потрібно очисна клізма або прийом проносних ліків за інструкцією ввечері напередодні дослідження.
Приймати активоване вугілля по 2 таблетки тричі на день за 2 дні до обстеження. А при дотриманні дієти абсорбуючі властивості вугілля в ході підготовки не будуть потрібні.
Дієта перед УЗД
Також за 2-3 дня перед УЗД потрібно переглянути раціон. Правильне харчування видалить зайві гази і запобіжить їх повторній появі.
Заборонені продукти
З меню слід виключити:
дріжджові хлібобулочні вироби, сирі овочі і фрукти, смажену і гостру їжу, жирні сорти м’яса, молоко, бобові – квасоля, сочевиця, горох, цукерки, цукор, тістечка, цукрозамінники, соки, газовані напої, алкоголь, каву і тонізуючі коктейлі (енергетики) .
До дослідження не варто користуватися жуйкою, так як вона містить сорбіт, який посилює перистальтику кишечника. Також рекомендовано відмовитися від освіжаючих спреїв для ротової порожнини – в їх складі теж є сорбіт.
ПРИ ТЕРМІНОВОМУ ОБСТЕЖЕННІ ПІДГОТОВКА НЕ ПРОВОДИТЬСЯ.