ЦІКАВІ МЕДИЧНІ ФАКТИ

14 Травня 2021

Факт 1.

Напевно, ні для кого не секрет, що «батьком медицини» вважають Гіппократа. Саме він наголошував на тому, що причиною всіх хвороб є жир, і пропонував важливий метод лікування – голодування. Звичайно, часи змінились, проте метод й досі лишається актуальним. От лише тепер частіше лікарі називають це дієтою.

Факт 2.

Вернер Форсман, німецький хірург, у 1929 році через ліктьову вену в праве передсердя ввів катетер. Цю процедуру він самостійно зробив собі. І, звичайно ж, без наркозу. Це був не єдиний спосіб, коли чоловік перевіряв на собі способи катетеризації. Така мужність варта нагороди, і у 1956 році за свої дослідження хірург отримав Нобелівську премію.

Факт 3.

Напевно, кожен з нас чогось боїться. Один з досить розповсюджених страхів – укус змії. Але нині це вже не смертельно, якщо у лікарів є протизміїна сироватка. Її розробник швейцарський лікар Жак Понто перевіряв ліки в дії: він дозволив зміям укусити себе тричі. Лікар не тільки вижив усі ці рази, а й створив препарат, що врятував життя багатьом людям.

Факт 4.

Чи замислювались ви про те, що стало прототипом апарату під назвою «кардіограф», який незамінний для діагностування хвороб серця? У 1887 році один з працівників лондонського шпиталю спостерігав за дитячою іграшкою – маленькою залізницею. Тоді йому на думку спав проєкт кардіографа. Ця ідея прийшла у той момент, коли на іграшкову платформу лікар розмістив рухому фотопластинку. Пластина мала реєструвати серцевий ритм, проте на той момент через слабку чутливість елементів апарат неможливо було використовувати у медичній практиці.

Факт 5.

Символ медицини – змія, яка в’ється навколо чаші. Історія відносить нас до давньогрецького бога Асклепія, який відповідав за лікування. Цікаво, що медичні заклади США та Заходу використовують символ, який зовні виглядає дуже схоже, але на ньому зображені дві кучеряві змії, а вони символізують жезл давньогрецького Бога торгівлі Гермеса.

В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту