Як забезпечити успішне грудне вигодовування немовлят. Рекомендації для майбутніх мам.

9 Серпня 2022

Кожна жінка повинна знати, що її молоко є ЄДИНОЮ й найбільш ПОВНОЦІННОЮ їжею для її дитини В ПРОДОВЖ ПЕРШИХ 6 МІСЯЦІВ ЖИТТЯ. Тому вона повинна прагнути виконувати правила успішного грудного вигодовування, щоб забезпечити для своєї дитини здоров’я, а відповідно і кращі умови для росту й розвитку її організму.

Основні правила успішного грудного вигодовування
(На основі рекомендацій ВООЗ / ЮНІСЕФ)

1. Перше прикладання дитини до грудей має відбутися протягом першої години після народження, ще в пологовій палаті.
2. Забезпечити спільне перебування матері й дитини в одній палаті.
Це дозволить матері й дитині адаптуватися один до одного, й налагодити годування на вимогу дитини.
3. Дотримуватись лише грудного вигодовування у перші дні життя дитини.
Важливо щоб дитина у перші дні життя отримувала лише молозиво з грудей матері. Молозиво повністю забезпечує потреби дитини в калоріях, білках, жирах і вуглеводах. Воно містить мало рідини, що захищає недорозвинені нирки дитини від надмірного навантаження. Молозиво покриває незрілу поверхню кишечника, захищаючи її від бактерій, вірусів, паразитів і інших патогенних агентів. Імунні фактори допомагають системі приготовитись до процесу травлення. Фактори росту активізують власні системи дитини, діючи, як імуномодулятори і стимулятори росту.
Допоювання водичкою поступово змиває захист молозива, а введення в шлунково-кишковий тракт дитини замінників грудного молока є грубим втручанням у функціонування організму дитини.
Будь яке догодовування дитини можливе тільки у виняткових випадках, при цьому забороняється використовувати пляшечку. Догодовувати потрібно тільки з ложечки, піпетки, шприца без голки, або системи для годування.
4. Правильне прикладання до грудей і зручне положення при годуванні.
Це дозволить матері уникнути багатьох проблем й ускладнень із грудьми.
Лікарі-акушер-гінекологи та акушерки жіночої консультації КНП”ДМП”ДМР раді Вам допомогти у питаннях  грудного вигодовування.
В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту