Як уникнути серцево-судинних захворювань

16 Грудня 2019

Серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності та інвалідності у всьому світі:

ішемічна хвороба серця (серцеві напади);
інсульт, підвищений артеріальний тиск (гіпертонія);
захворювання периферичних артерій, ревматична хвороба серця, вроджені недуги серця і серцева недостатність.

Як дбати про здоров’я серця та судин щодня:

❤️Киньте курити. Паління є однією з головних причин серцево-судинних захворювань. Вже через рік без куріння ризик серцевого нападу зменшується вдвічі.

❤️ Будьте фізично активними. Рекомендується приділяти принаймні 30 хвилин фізичній активності 5 разів на тиждень. Це може бути гра, ходьба, хатня робота, танці. Можна піднятися сходами замість ліфта, прогулятися пішки, з’їздити у справах на велосипеді замість авто. Залучайте до активного життя своїх рідних і друзів.

❤️ Стежте за вагою. Зайва вага підвищує ризик серцево-судинних захворювань.

❤️ Здоровий раціон. Харчуйтеся повноцінно і збалансовано. Вживайте менше продуктів з високим вмістом насичених жирів, що може підвищити рівень холестерину в крові. Коли купуєте продукти в магазині, зверніть увагу на інформацію про вміст калорій, жиру, цукру і солі. Відмовтеся від фастфуду!

❤️ Вживайте менше солі. Щоб кров’яний тиск був у нормі, додавайте менше солі під час приготування їжі та не досолюйте страви за столом.

❤️Включіть до раціону продукти з омега-3.

❤️Відмовтеся від алкоголю. Надмірне вживання алкогольних напоїв збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

❤️Більше гарних емоцій. Стреси і негатив призводять до погіршення роботи серця, тому потрібно не зациклюватися на поганому і в усьому шукати позитив.

В ПАРНЕРСТВІ З
Перейти до вмісту